FANDOM

2,054,106 Pages

StarIconGreen
LangIcon
Kur një ditë të kthehesh ti

This song is by Lindita.

Watch video at YouTube
Fjalet tua eshte e rrejshme
Qen te vrazhda per me zgju dashnin time
As qe dite me ngushtllue
As ne qastet kur per ty une syt i meksha
Ne fjalet tua aq te vrazhda
S'ken ne gjendje me pajtue zeeemren time
Ishin vetem syt e tue
Asgje tjeter nuk na lidhte

Kur nje dite te kthehesh ti
I perbuzur nga te gjithe
Dhe deshron ta kesh pran ndokend afer veti
Mos kerko strehim te un
Se ngrohtesia ne shpirtin tim
Ka shum kohe qe fluturoj
Per ty n'amshim

Kur nje dit te kthehsh ti
Dhe kupton se je fajtor
Se une ende po jetoj pa fat n'vetmi
Dhe qka do qe tash premton
Eshte shum vone per shpresen tone
Per urrejtje dhe dashni per ne te dy

Qdo mesnat une te shoh ne enderr
Gjoja se po fle pran meje si dikur
Qdo mesant me zgjon kujtimi
Se me lodhi dashuria me kto enderra
Qdo mesnat une te shoh ne enderr
Si largohesh ti i heshur pa buzqeshje
Fjalet e fundit jane per ty
Syt e mi jan tuj lotu

Kur nje dite te kthehesh ti
I perbuzur nga te gjithe
Dhe deshron ta kesh pran ndokend afer veti
Mos kerko strehim te une
Se ngrohtesia ne shpirtin tim
Ka shum koh qe fluturoj per ty ne amshim hou

Kur nje dite te kthehesh ti
Dhe kupton se je fajtor
Se une ende po jetoj pa fat n'vetmi
Dhe qka do qe tash premton
Eshte shum vone per shpresen tone
Per urrejtje dhe dashni
Per ne te dy
Dhee qka do qe tash premton
Eeeshte shum vone per shpresen tone
Per uurejtjte dhe dashni per neai per ne te dy te dy

External links

Community content is available under Copyright unless otherwise noted.