FANDOM

2,054,077 Pages

StarIconGreen
LangIcon
Jas znam

This song is by Kaliopi and appears on the album Ako denot mi e noќ (2001) and on the compilation album Live & Unreleased - Najmila (2002).

Јас знам дека е ова игра луда
Што се памти
И дека болкава во моево срце
Не е грев

И се додека јас ноква пеам
Топли дождови во мене леат, леат
Во мисли повторно сум јас кај тебе
Во она време кога не би те дала јас

Не заборавај под исто сонце стоиме
Не заборавај кој не гледа од горе
Оној мирис во рани утра кога ти ме будеше
Во мене тонеше но,ме немаше
Не заборавај

Јас знам, јас знам

External links

Community content is available under Copyright unless otherwise noted.