FANDOM

2,054,160 Pages

StarIconGreen
LangIcon
Daj da pijam

This song is by Kaliopi and appears on the album Oboi me (1999).

Еј, дал' заборави колку денови те чекав
Еј, дали помисли колку ноќи за мене се неспани
Еј, дали чувствуваш колку горам јас
Кога ти крај мене не си

Дај да пијам од твоите усни
Ноќва ќе ни помине
Ако можеш, ако можеш
Во сон ти земи ме
Дај да бидам твое вино
И ти од мене напиј се
Ако можеш, ако можеш
Не заборавај ме

Еј, ајде кажи ми до кога скитници ќе бидеме
Еј, зар е премногу кога барам крај мене да заспиеш
Еј, верувај јас знам дека уште само ноќ
Една ноќ, јас ќе те имам

Дај да пијам од твоите усни
Ноќва ќе ни помине
Ако можеш, ако можеш
Во сон ти земи ме
Дај да бидам твое вино
И ти од мене напиј се
Ако можеш, ако можеш
Не заборавај ме

External links

Community content is available under Copyright unless otherwise noted.