FANDOM

2,054,160 Pages

StarIconGreen
LangIcon
Дари дари дам (Dari dari dam)

This song is by Калиопи and appears on the album Не ми го земај времето (2004).

Дам дари дам дари дари дари дам дари...

Ништо никому не ветувам
Јас сум само воз што вози
Без да се запира, без крај
Гледам празни станици
Со бледи сенки што си одат
Некаде ко слепи патници

Дали да ти кажам, колку искрено јас те лажам
Дека сеедно ми е
Дали имаш сила, да бидеш она што сум била
Во мојот свет на дари дари дам

Ништо не е како порано
Ниту добро, ниту лошо
Нема рамки за ниту еден грев
Сепак каде што се умира
Се раѓа веднаш нова искра
За мојот вечен пат за дари дам

Дали да ти кажам, колку искрено јас те лажам
Дека сеедно ми е
Дали имаш сила, да бидеш она што сум била
Во мојот свет на дари дари дам

External links

Community content is available under Copyright unless otherwise noted.